ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Райони та міста обласного підпорядкування .: Верховинський .: Історична довідка .: Історична довідка з Вікіпедії

Історична довідка з Вікіпедії

 

Верховинський район утворено у 1966 році.

 

Районний центр - смт. Верховина (до 1962 р. - село Жаб'є).

 

Верховинський район розташований у південній частині Івано-Франківської області, у найвищій частині Українських Карпат, в межах Гуцульських Карпат (Чивчини, Чорногора, Гринява). По Чивчинському хребту на протязі 45 км проходить державний кордон з Румунією.

 

На заході район межує із Закарпатською областю, на північному заході із Надвірнянським, на півночі із Косовським районами Івано-Франківської області, на сході із Чернівецькою областю, на півдні та на південному заході з Румунією. Територія району становить 126,3 тис. гектарів.

 

Населення 32,2 тис чоловік. На території району знаходяться ряд найвищих вершин Східних Карпат, в тому числі й друга за висотою нашої країни гора Піп Іван - 2020 м. Майже вся територія вкрита лісом.

 

Досить насиченою є гідросистема району. Найбільшою річкою є Черемош, загальна площа водозабору якої на території району становить 2565 кв. км.

 

Саме Верховинщина є одним з найбільших багатих на мінеральні води регіонів держави. Тут знаходиться понад 100 джерел мінеральних вод. Лише в селищі Верховина та селі Буркут знаходиться 10 досліджених джерел мінеральної води.

 

Крім того, Верховинський район - визначний лікувально-оздоровчий центр. Завдяки недоступності гір, протягом багатьох віків на територію, де проживають гуцули, не змогла вплинути цивілізація з її урбанізованим суспільством. Тут зберігається багато цікавих звичаїв, традицій, легенд, ремесел, які в інших регіонах повністю зникли.

 

До найдавніших поселень відносяться села Красноїлля (стара назва Дідушкова річка), Довгополе, Криворівня. Село Криворівня - одне з найбільших сіл району, вперше про нього згадується у 1719 році.

 

Село Буркут, Голови, Довгополе, Красноїлля, Криворівня відомі тим, що тут бували Леся Українка, Іван Франко, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник та інші. Гуцульський край справив велике враження на Коцюбинського і він написав повість "Тіні забутих предків". У с.Красноїлля (1906-1912 рр.) жив український письменник Гнат Хоткевич, де він написав повісті "Камінна душа", "Довбуш" та ін. Саме в цьому селі нимбув створений відомий за межами України аматорський Гуцульський театр. Сьогодні тут відкрито музей Гната Хоткевича.

 

Літературно-меморіальний музей Івана Франка відкрито у 1953 р. в с.Криворівня, де у літні періоди з 1906 по 1914 рр. письменник жив з сім'єю.

 

Основне багатство району - карпатський ліс. Славиться район своїми пасовищами - полонинами, де випасаються велика рогата худоба і вівці.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Верховинський_район


Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article Історична довідка про Тисменицький район
Тисмениця

  11-1-2006    Views: 1297   
article Історична довідка про Долинський район
Долина

  10-19-2006    Views: 1199   
article Історична довідка про м. Галич і район
Галич

  10-17-2006    Views: 963   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4