ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: ЗВЕРНЕННЯ УПА

ЗВЕРНЕННЯ УПА

ЗВЕРНЕННЯ УПА

УЗБЕКИ, КАЗАХИ, ТУРКМЕНИ, ТАДЖИКИ,

БАШКИРИ, ТАТАРИ, НАРОДИ УРАЛУ, ВОЛГИ

І СИБІРУ, НАРОДИ АЗІЇ!

Війна, в яку втягла Вас Москва, ведеться за імперіалістичні інтереси. Москва і Берлін сперечаються між собою про те, кому з них Вас грабувати. Імперіалістична Москва цілими віками грабувала у Вас Ваш хліб, Ваше залізо, Ваше вугілля, Вашу худобу, Вашу бавовну, а під час війни брала з Вас — податок крови: Ваших синів і батьків на фронт.

Вам же за це присилала своїх чиновників, які знущались над народом, ненавиділи Вашу культуру, глумилися над Вашою мовою.

Сьогодні хоче замінити імперіалістичну Москву — Берлін. Два хижаки зчепились і криваво б'ються між собою за здобич. В цій жорстокій боротьбі вони вже збиваються з сил. Вже видно їхній кінець. Фронт розвалюється, надходить період національних революцій!

Цей час повинні використати народи Європи і Азії для вигнання імперіалістів із своїх територій і встановлення національних самостійних держав.

На території України боротьбу за цю справу вже підняла Українська Повстанська Армія (УПА). УПА веде боротьбу під гаслом: «Воля народам, воля людині!», «За самостійні держави народів Європи і Азії»!

Поневолені народи східньої Европи і Азії!

Нав'язуйте зв'язки з УПА!

Переходьте із зброєю на бік повстанців!

Ставайте на спільну боротьбу з імперіалістами!

Хай живуть самостійні держави поневолених народів!

Хай живе самостійна Україна! Постій, червень 1944 р.

Головна Команда Української Повстанської Армії

ВІРМЕНИ Й ІНШІ НАРОДИ КАВКАЗУ!

Ставайте на боротьбу з вашими поневолювачами — імперіалістами Берліну і Москви! Кровожерні імперіалісти, ослаблені взаємною боротьбою, стоять уже біля свого гробу! Для повного їх провалу потрібний ще тільки один удар з боку революційних мас! Цей удар буде їм завданий поневоленими народами Європи і Азії.

Сьогодні всі народи стоять перед завданням перебудови світу на національних основах. В основу його буде покладено існування самостійних національних держав народів Європи і Азії.

Імперіалізм буде знищений! Народи Кавказу! В даний момент ви повинні підняти прапор боротьби за самостійні держави. Здійснити цю мету можна лише ведучи боротьбу проти імперіалістів Берліну і Москви. Боротьба повинна проходити по всій території, захопленої імперіалістами. Тому кожний повинен вести боротьбу там, де він перебуває і у згідності з тим народом, серед якого живете.

Українці вже ведуть боротьбу з імперіалістами. На території України діє Українська Повстанська Армія. Вона веде боротьбу під гаслом: «Воля народам! Воля людині! За самостійні національні держави народів Європи й Азії!»

Народи Кавказу! Нав'язуйте зв'язок з УПА!

Організуйте свої національні партизанські загони у взаємодії з УПА. Спільними силами піднімемо революцію проти імперіалістичних хижаків!

За самостійну державу Кавказьких народів!

За самостійну Україну!

За самостійні держави поневолених народів! Постій, червень 1943 р.

Головна Команда Української Повстанської Армії

РОСІЯНИ!

Дві імперіалістичні війни жорстоко вдарили по російському народові. Перша: 1914 р. і 1921 р. підірвала ідеологію царської Росії, яка базувалась на імперіалістичній державі російського народу над іншими народами, друга 1941 р. завдала смертельного удару комунізмові, що його Ленін поклав в основу сучасної Росії. Обидві ідеології не витримали життєвої проби, тому, що вони були за своєю суттю імперіалістичні, вони були основою поневолення інших народів.

До часу, поки народи, що входили і входять до складу імперії, були слабо національно розвинені, ці ідеології могли існувати як сила, що цементує імперію, але з моментом пробудження народів до власного на­ціонального життя, вони виявились перестарілими і повинні відійти в історію.

Сьогодні російський народ опинився на перехресті доріг. Куди іти? Де шукати рішення національного питання? Чи повернутися до форми старої царської Росії? Неможливо! Колеса історії не повернути назад! Чи підтримувати збанкрутований комунізм? Теж не приведе ні до чого! В масах ідея комунізму вмерла. Треба шукати нової розв'язки національного питання. Ця розв'язка лежить у боротьбі з імперіалізмами, в перебудові Сходу Європи і Азії на нових справедливих основах національних держав на своїй етнографічній території. Лише дружнє гармонійне співжиття самостійних держав припинить імперіалістичне кровопролиття і створить умови мирного економічного прогресу. Лише в таких умовах можливе відродження російської національної духом держави.

Всі імперіалістичні спроби розіб'ються об скелю спротиву сусідніх народів, притягнуть інші імперіалізми на російську етнографічну територію і закінчаться такою кривавою різаниною, яку ми тепер переживаємо.

Боротьба росіян повинна йти під гаслами, що є спільними для всіх поневолених імперіалізмами народів: «Воля народам — воля людині!», «За самостійні національні держави Европи і Азії!».

Російський народ тепер поневолений урядом комунізму не гірше інших народів. Більшовицьким імперіалізмом, він, кинений у криваву розправу, в якій гинуть мільйони. Запитується: в ім'я чого? В ім'я поневолення інших народів. Чи це принесе йому мир потім? Ні, це принесе ще більше жертв. Треба сконстатувати ще раз, що не в імперіалістичній війні вихід, а в боротьбі проти чужих і своїх імперіалістів, не в поневоленні інших народів, а у встановленні своєї національної держави на російській етнографічній території.

Росіяни в Україні!

У вас є можливість ввійти в згоду з українським народом і розпочати боротьбу проти імперіалістичного гітлеризму, за національну російську державу.

Боротьбу за визволення вже підняла Українська Повстанська Армія! Нав'язуйте зв'язки з УПА, вступайте із зброєю в руках в її лави. Організуйте російські національні загони при УПА!

Росіяни, мобілізовані німцями! Переходьте із зброєю в руках у ваші національні загони при УПА. Піднімайте спільну боротьбу проти спільних ворогів!

Хай живе самостійна російська, національна держава!

Хай живе самостійна Україна!

Хай живуть самостійні держави народів Європі, і Азії! Постій, червень 1943 р.

Головна Команда Української Повстанської Армії

ТАТАРИ ПОВОЛЖЖЯ!

Вирвавшись з совєтських смертельних пазурів, Ви потрапили в жахливий голодний і холодний полон фашистського звіря. Рятуючи життя, Ви пішли добровольцями в героїчну армію. У Вас також палала ненависть до більшовицької Москви. Ви мріяли про відродження свого народу, з якого Москва зробила своїх підданих.

Пригадайте, хто Ви були в минулому?

Адже не завжди Ви були невільниками Москви. Адже були інші, щасливі часи татарського народу. Тремтіла Москва перед величністю Казанського, Астраханського і Кримського ханств. Власником середньо-волзьких земель, рибних багатств, пухових промислів — був татарин, а не московський зайда.

Настали важкі роки 1552-54 рр. Востаннє розлягся заклик муедзина з мінарету Казанської мечеті. Він закликав захищати Казань від полчищ московських стрільців Басманова. Не забув Ваш народ передсмертні стогони Касимівського хана Ахмета, закатованого 1679 р. в застінках московського слідчого підвалу, за намагання привернути минулу волю татарського народу. Намагались Ваші предки добитися визволення в загонах Разіна і Пугачова. Важко вони заплатили за це. Наповнилася Волга від Камишину до Астрахані трупами Ваших борців-виселенців. Так розплачувалися московські майстри заплічних діл: Суворови, Паніни і Міхельсони з Вашими предками.

Не покращала Ваша доля і з приходом совєтів, які почали продовжувати політику білої Москви. Більшовики принесли Вам страхіття голоду 1921-22 рр. Жива у Вашій пам'яті ганебна колективізація 1929-31 рр., що позбавила Вас землі, пасовиськ і стад. Примушені Ви були розсіятися по всій країні в гонитві за шматком насушного хліба.

В цій війні Ви бажали смерти червоній Москві. Через це частина з Вас пішла проти більшовиків разом з німецькими військами. Але Німеччина не несе волі. Це такий самий імперіаліст, як і більшовицька Росія. В цьому добре переконався український народ, який підняв збройну боротьбу проти московських і німецьких катів. Загони Української Повстанської Армії уже багато місяців б'ються за свою справжню незалежність і підтримують визвольну боротьбу всіх народів Сходу.

Якщо Вам дорога особиста воля, якщо Вам дорога справа відродження свого народу — піднімайтеся на боротьбу з вашими поневолювачами — Москвою і Берліном.

Із зброєю в руках переходьте в свої національні партизанські загони при Українській Повстанській Армії. На українській землі збирайте сили для переможної боротьби за самостійну Татарію.

Наша боротьба священна і ми віримо в перемогу. В цій війні загине московський поневолювач. Цьому запорука — єдиний визвольний фронт народів Близького і Далекого Сходу.

Хай живе відроджена держава татарів Поволжжя!

Хай живуть визволені народи Сходу й Азії!

Хай живе самостійна Україна!

Постій, вересень 1943 р.

Головна Команда Української Повстанської Армії

 

ДОБРОВОЛЬЦІ ПРИ НІМЕЦЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ!

Німецькі гнобителі втрачають під ногами ґрунт. їх кидають усі європейські союзники. Всі окуповані народи Європи, підносять священну боротьбу за свої національні самостійні держави. Щоб оборонити себе від народної помсти, гітлерівці зі східного фронту відтягають свої війська на Захід. Московські імперіалісти використовують цю ситуацію і з великими жертвами просуваються вглиб України. Московські завойовники кричать, що вони йдуть «визволяти» нашу землю. Але увесь український народ добре знає, що московські гнобителі нічим не різняться від німецьких.

Український народ, який розпочав боротьбу проти гітлерівської звірини, буде продовжувати її і проти московських катів, поки не здобуде своєї Самостійної Держави.

Добровольці! Ви пішли разом з німецькими військами на фронт. Ви хотіли знищення імперіалістичної Москви, більшовицьких катів. Ви йшли на боротьбу з московськими завойовниками, сподіваючись у цій боротьбі здобути волю, національну державу і для свого рідного народу. Але Ваші сподівання не здійснились.

Гітлерівським катам потрібна була лише Ваша кров. А кожний прояв на державну незалежність вони нещадно викорінювали, як і московські імперіалісти.

Тепер німці відступають. Яка ж Ваша доля? Чи й Ви повинні утікати з німцями? Підете до Німеччини — Вас кинуть за колючі дроти і виморять голодом, як то було з тисячами Ваших товаришів-полонених. Коли перейдете до більшовиків — Вас чекає неминучий розстріл. Відомо, що московські кати вбивали навіть ідейних своїх комуністів і найкращих військових командирів.

Добровольці! З цієї важкої ситуації Вам є один вихід — продовжувати збройну боротьбу проти московських банд. По всіх українських землях ведуть тепер боротьбу проти більшовицьких завойовників загони Української Повстанської Армії. УПА вже 10 місяців героїчно бореться з німецькими і більшовицькими катами. В УПА є також; національні загони зі східних народів. Таким чином твориться могутній протибільшовицький фронт.

Добровольці! Переходьте зі зброєю в руках до українських повстанців. На нашій рідній землі, разом з усім героїчним, лицарським українським народом будемо боротися з більшовицькими наїзниками. Будемо боротися за Українську Самостійну Державу і самостійні держави усіх народів, яких поневолили московські головорізи.

У цій боротьбі перемога буде за нами. Московські кати, просуваючись на Захід, все більше сходять кров'ю і знесилюються. Усі поневолені Москвою народи не хочуть воювати за інтереси імперіалістичної Москви. Народи Європи не хочуть ні гітлеризму, ні більшовизму. Вісь Берлін — Рим розлетілась. Більшовики все більше загризаються з своїми союзниками. Продовження війни, нові свари між імперіалістами і визвольна боротьба усіх поневолених народів — все це допоможе нам витримати нашу священну боротьбу і перемогти.

З нами солідаризуються усі європейські народи, які визволяються з під гітлерівського ярма. Нам допомагають боротись з московськими імперіалістами грузини, вірмени, азербайджанці, казахи, узбеки, туркмени, татари і всі інші народи Кавказу й Азії. Встає новий бойовий фронт народів, які стають на нещадний і переможний бій за своє визволення, за свою державну незалежність.

Слава борцям за волю народів! Смерть московським та німецьким імперіалістам! Хай живуть самостійні національні держави усіх народів Європи й Азії!

Хай живе Українська Самостійна Держава! Слава Українським Повстанцям — месникам і борцям за волю України!

Постій, вересень 1943 р.

Головна Команда Української Повстанської Армії

ГРУЗИНИ!

Ми знаємо про Вашу золоту добу, коли розквітала грузинська держава, коли грузинський народ виявив свій культурний і духовий розвиток, свою міць і прославив свою зброю. Тоді Шота Руставелі підніс героїзм, лицарство, жертвенність заради дружби. Ми знаємо, що Грузія мала в своїй історії багато ворогів. Але найлютішим, небезпечним і підступним ворогом грузинського народу був російський завойовник, російський імперіаліст.

Ще Іван Грозний ввірвався в гори і побудував на Тереці опірний пункт для російського імперіалізму на Кавказі. Російські завойовники посилали в Грузію своїх варварів-генералів тотлебенових, лазарьових, перетворювали її в звичайну російську губернію, чинили грабунок і насильство.

З того часу лицарський, вільнолюбний грузинський народ розпочав безперервну боротьбу з московськими катами. Підводились жителі гір. Мужньо повставала Кахетія. Грузинських лицарів 1832 року вороги заслали в холодні північні області Росії. Жорстоко придушено повстання 1856 р. в Мінгрелії.

Російські завойовники чимраз більше перетворювали Грузію в свою колонію. Московські держиморди русифікували Ваш народ, вони насильно насаджували Вам своїх воронцових, екзархів, попів, чиновників, жандармів.

На зміну царському білому режимові прийшов російський большевизм, який зразу почав підбивати волелюбні народи Кавказу. Таким чином Ваш народ перетворювала цим разом на рабів більшовицька Москва.

26 травня 1918 року Грузія оголосила свою державну незалежність. Але московські більшовицькі банди пішли війною на молоду державу. Грузини героїчно билися за своє національне існування. Большевики ввійшли на грузинську землю по трупах кращих синів Грузії.

Панування більшовиків, це знищення видатних людей Вашої країни, це економічний грабунок, русифікація і політичний гніт. І коли спалахнула більшовицько-німецька війна, Ви не мали бажання захищати нову тюрму народів — Совєтський Союз. Частина з Вас пішла в національні частини при німецьких військах.

Ви таким чином прагнули допомогти розбити свого найлютішого ворога — російський імперіалізм.

Але Ваші надії не здійснились. Німці, як Ви в цьому наочно переконались, на окупованих землях повели політику поневолення, грабунку і фізичного знищення народів.

Проти німців повстали всі переможені народи Європи. Відходять від них союзники. Німці змушені перекидати війська для захисту своєї держави хоча б у старих кордонах. Це положення використовують більшовики і останніми зусиллями стараються підкорити інші народи.

Тепер війна розгорілася головним чином в Україні. На зміну німецькому імперіалізмові йде московський імперіалізм, з яким український народ вів і буде вести нещадну боротьбу, поки не доб'ється своєї державної незалежності.

Грузинські добровольці!

Не відступайте з німецькими військами! Кидайте німців і переходьте із зброєю в руках до українських повстанських загонів. Наші загони вже 10 місяців б'ються з німецькими і більшовицькими катами.

Війна триває. Німецький імперіалізм падає на коліна. Стікаючи кров'ю, втрачає сили і російський завойовник. Щораз більше відходять від більшовизму його тимчасові союзники.

Москва намагається ціною наших жертв завоювати нові країни.

Грузини! Не будемо вмирати за німецькі грабунки, не будемо вмирати за московський імперіалістичний розбій. Український народ закликає Вас до спільної боротьби з нашими спільними ворогами. Ідіть разом з українськими повстанцями, формуйте свої національ­ні загони. З цими загонами Ви будете прориватись до своєї рідної Грузії і там приєднаєтесь до всенародного повстання проти завойовників.

Ми знаємо, що лише жорстокою боротьбою поневолені Москвою народи доб'ються своєї державної незалежності і заживуть людським життям.

Слава волелюбному грузинському народові!

Хай живе незалежна Грузія!

Хай живуть незалежні держави всіх народів Сходу!

Хай живе Українська Самостійна Держава!

Постій, вересень 1943 р.

Головна Команда Української Повстанської Армії

ЧОЛОВІЧИЙ ПРОЕКТ

Бізнес і кар'єра чоловіка, секрети успіху, гроша і політика, навчання, автомобіль, комп'ютер, стиль і мода, гардероб, взуття, догляд за собою, спорт і фітнес, здоров'я чоловіка, відносини, секс, любов, еротика, сім'я і діти, напої, відпочинок, подорожі, екстрім, хобі, колекціонування, ремонт, дача і ділянка, розваги, анекдоти і гумор, відео і графіка, ігри, кіно, музика

 

http://www.man.if.ua/

 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4