ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: БІЛОРУСЬКИЙ НАРОДЕ!

БІЛОРУСЬКИЙ НАРОДЕ!

БІЛОРУСЬКИЙ НАРОДЕ!

Цілими віками гнобив Тебе московський імперіалізм. Ще в царській Росії московські завойовники, оволодівши Твоїм народом, позбавили Тебе волі. Вони запрягли Тебе в ярмо поміщиків і капіталістів, вони забрали кращих Твоїх синів до царської армії, щоб ті своїми грудьми боронили інтереси дворян та капіталістичного ладу і клали свої голови за здійснення протинародних планів поміщицької верхівки. Вони позбавили Тебе рідної школи і книжки, вони кинули Тебе в біду і хвороби.

Прагнучи підкорити собі нові народи, царська Росія вплуталася 1914 року в першу світову імперіалістичну війну та упала під ударами національної революції, що її розпочали волинці-українці в Петрограді.

Тоді настав і для Тебе, білоруський народе, довгожданий час волі. Ти став господарем на своїй землі і руками найкращих своїх синів створив Білоруську Національну Державу. Та не довго довелося Тобі тішитися волею. Московські імперіалісти, перефарбувавшися на цей раз в так званих інтернаціоналістів — большевиків, почали знову будувати російську імперію (РСФСР). Вони збройною силою стягали до неї всі землі, які колись підкорив царський режим. Під ударами новітніх московських імперіялістів-большевиків упали незалежні національні держави: білорусів, українців, грузинів, азербайджанців. Після большевицько-польської війни, большевики, не питаючись Тебе, господаря, поділилися Твоїми землями на Ризькому мирі у 1921 році з шляхетською Польщею.

Що ж принесли Тобі, білоруський народе, московські большевики за двадцять років панування на Твоїй землі?

Принесли Тобі стару московську політичну неволю, покриту червоним балахоном, щоб дурити народ. Принесли економічний грабунок Твоєї країни. Все Твоє добро пішло на потреби московської імперії, що перейменувалась на СССР. Большевики принесли Тобі жахливе виснаження народу, большевики спотворили білоруську культуру.

Нові московські імперіалісти — большевики, захопивши владу в Білорусі, під різними, приводами знищили нечисленну білоруську інтеліґенцію, а на її місце прислали чужу — вислужницьку.

Червона Москва відібрала у білоруського народу частину здорової селянської верстви і заслала її як «куркулів» на каторжні роботи в Сибір. Решту селянства большевики запрягли в колгоспне ярмо. Большевики знищили арештами і розстрілами більшість свідомого білоруського робітництва.

Всі білоруські міста наповнились чужим і ворожим для Білорусі елементом. В адміністративному, судівничому апаратах поспішно провадилась русифікація.

Прагнучи волі, Ти не боронив ні Польщі в 1939 році, ні Совєтського Союзу, з яким в 1941 році стала воювати гітлерівська Німеччина.

І ось білоруські землі зайняла німецька армія. Німецька гітлерівська влада почала порядкувати в Білорусі.

Білоруський народе! Чи покращало Твоє життя, коли прийшов на Твою землю німецький загарбник? Ні, і ще раз ні!

Німецькі імперіялісти принесли з собою ту саму політичну неволю, той самий економічний визиск-грабу-нок, який був до їх приходу.

Страшними пожежами охоплена сьогодні ціла білоруська земля, білоруський народ сходить кров'ю.

Бо німецький займанець, прагнучи здобути і закріпити за собою великі простори Сходу Європи, планово нищить і Білорусь: палить села, грабує достаток, а людей ловить і забирає на каторжні роботи до Німеччини, на холодну і голодну смерть.

А недавній гнобитель білоруського народу — московський імперіаліст — знову хоче відновити російську імперію.

Тому він посилає частини своєї армії на Білорусь, які прикриваються назвою т. зв. червоних партизанів. Ці бандити палять рештки білоруських сіл, грабують у населення останню одежину, забирають останній шматок хліба і останню худобину. Червоні бандити силою мобілізують усіх чоловіків і все це відставляють у розпорядження кремлівського ката народів Сталіна, який знову хоче поневолити народи бувшого Совєтського Союзу.

Червоні кати хочуть відновити жахливу большевицьку дійсність з кривавим НКВД, арештами, висилками на Сибір, масовими розстрілами невинних громадян.

Де ж рятунок?

Білоруський народе! Рятунок твій в Тобі самому!

Вставай на боротьбу за визволення з ярма хижацьких імперіялістів: німецьких гітлерівців і московських большевиків. Тільки у спільному фронті всіх поневолених народів Европи і Азії проти імперіялістів вибо­реш собі краще завтра! Цю священну боротьбу проти поневолювачів розпочав уже український народ, посилаючи в бій Українську Повстанську Армію, яка б'ється під гаслами: «Воля народам, воля людині. За само­стійні національні держави поневолених народів Європи і Азії».

Відділи Української Повстанської Армії нещадно б'ють ворогів-імперіалістів: гітлерівських та сталінських посіпак і їх прислужників в Україні.

Білорусь! Твори свої збройні сили і виганяй геть банди імперіалістичних зайд, що нищать Твій народ, грабують і палять Твої села. Заводь свій лад і порядок на своїй землі. Входь в порозуміння та організуй спіль­ні дії з відділами Української Повстанської Армії проти спільних ворогів. За нами правда, перемога буде наша!

Геть німецький та московський імперіалізми!

Хай живе Самостійна Білоруська Держава! Хай живе Самостійна Українська Держава!

Хай живуть Самостійні Національні Держави поневолених народів!

Постій, грудень 1943 р.

Головна Команда Української Повстанської Армії

НЕРУХОМІСТЬ ПРИКАРПАТТЯ

http://www.house.if.ua
 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4