ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: ПОЛЯКИ! ВІКОВИЙ ЗАХІДНІЙ СУСІДЕ!

ПОЛЯКИ! ВІКОВИЙ ЗАХІДНІЙ СУСІДЕ!

ПОЛЯКИ! ВІКОВИЙ ЗАХІДНІЙ СУСІДЕ!

Спільна недоля, — московський та німецько-австрійський імперіалізми, — била вже не раз на протязі історії обидва сусідні народи. В цій імперіалістичній війні спільна доля спіткала нас уже з самого початку цієї війни. Як німецький, так і большевицький імперіалізми пішли відразу на знищення українського й польського народів. А тепер, коли кровожадний імперіалізм Кремля заливає та плюндрує наші й Ваші землі, обидва народи стогнуть спільно під важким большевицьким ярмом.

І якраз тепер, коли імперіалістична війна зближається до свого кінця, коли на горизонті вже яскраво зарисовується англо-більшовицький конфлікт, коли ідеєю національних революцій, що спалахнуть при кінці цієї війни, живуть усі поневолені народи, коли неминучий і близький уже розвал тюрми народів — СССР, деяка частина польського суспільства, а передусім на прикордонних польсько-українських землях, не розуміючи ваги сучасного епохального моменту, запрягла себе до імперіалістичного воза Кремля, накладає важкі кайдани рідному народові, та й нам, українцям, не дає жити. Де ж тут політичний розум у тих туполобих польських псевдополітиків, вірних слуг кровожадного Кремля? їхній цілковитий політичний анальфабетизм, у загальному нічим неоправдана політична ненависть до українського народу, веде до згубних наслідків цілий польський народ у сучасному, та може привести до катастрофальних наслідків у майбутньому.

Зв'язувати долю свого народу в такий епохальний час з тими, що ще вчора (а навіть і сьогодні) масово нищили польський нарід, з тими, що на їх руках не позасихала ще кров невинних польських жертв Катиня, переповнених поляками в червні 1941 р. «Бриґідок», «Замарстинова», «Лонцького» та інших тюрем і далеких лагерів, коли то (червень-липень 1941 р.) помордовано десятки тисяч у нічому невинних українців та поляків; служити й прославляти ще й після цього катів свого народу, здібні хіба виродки, зрадники польського народу, за яких він мусить зараз соромитися. Бо хоч як кремлівські сатрапи відпираються від цього, але жадна людина не сумнівається тепер у тому, що це діло кремлівських катів.

Поляки! Погляньте в недавнє минуле. Пригадайте большевицьку окупацію 1939-41 років! Пригадайте собі ще пропам'ятну зиму 1940 року, коли у худоб'ячих вагонах при 20 і більше ступенях морозу масово вивожено поляків у далекий Казахстан, на Сибір, та в інші табори СССР! А хто ж, як не сучасні Ваші «визволителі» мають на своєму чорному сумлінні тисячі дітей, матерей та стариків, що позамерзали тоді в час транспорту в вагонах, десятки тисяч здорових, сильних, що опісля згинули з голоду й нелюдської праці, в далекому пустинному Казахстані та Сибіру? А хто, як не вони «визволителі», знищили опісля генерала Сікорського, що виступав за звільнення поляків з тюрем і таборів СССР, що знав прекрасно про умови поляків у Казахстані, що не міг дарувати большевикам Катині?! Спитайте очевидців і тих «білих круків», яким пощастило повернутись звідти, вони з сльозами на очах розкажуть Вам про ті звірячі облави, про кілька тисяч-кілометрову їзду та про «щасливе і заможне» життя під сонцем сталінської конституції. Спитайте їх, кого туди висилали — магнатів, може чи шляхтичів? Повивозили туди, як самі добре знаєте, це передусім польських селян та трудову польську інтелігенцію. І в наявності всього того, зграя зрадників та запроданців польського народу служить конаючій Москві?! За допомогою тих же поляків НКВД проводить звірячі облави на польські села, гонить молодь гинути на фронтах за цілковите поневолення власного народу, за імперіалістичні інтереси Кремля!

Поляки! Пригляньтеся ближче до сучасної польської «Міліції Обивательської» та деяких урядовців адміністрації! їхнє знущання над мирним українським населенням, безкарне грабування наших сіл, арешти та нелюдські тортури арештованих, тісна співпраця з ворогами, з НКВД, прибирає жахливих форм. Місцеве українство видержувало дотепер з надмірною терпеливістю у пасивній самообороні всі дотеперішні дошкульні удари розбещеної польської міліції. Та на жаль, наше терпеливе очікування інтерпретують собі як нашу слабість. Цим провокують вони нас до від-платних акцій, до непотрібного проливу крови, з чого, очевидно, скористає наш спільний ворог.

Тому ще раз апелюємо до тих поляків, яким дорога доля польського народу!

Спам’ятайте їх, бо вони ве знають, що роблять!

Хай припинять всі протиукраїнські акції, хай покинуть вислужницьку роботу ворожому НКВД! Хай глянуть тверезими очима на сучасну дійсність! Хай послухають голосу польських народних мас, що за цей короткий час большевицької окупації розшифрували всі замасковані ходи кремлівських імперіалістів!

Поляки! Ваші народні маси скажуть Вам, чи бажають вони собі цього «раю» та «щастя», що принесли їм кремлівські царі із своїм «визволенням». Народ на ті станиці «Міліції Обивательської», що за їх почином і на їхньому терені ці бандитські акції провадяться.

Будемо справедливі та при цьому консеквентні, чого можете бути певні. Тільки ще раз робимо застереження, що коли в часі наших відплатних акцій впали б випадково невинні, то хай польське суспільство не винує в цьому нас, тільки своїх бандитів-провокаторів.

Ми ж дня 9. 4. 1945 р. мали в Перелуках у своїх руках команданта станиці «Міліції Обивательської» з Волі Міхової і пустили його, бо був невинний. Спитайте його, спитайте міліциста з Гічви, Жолнярчика, спитайте команданта Міліції з Тарнави, спитайте поляків солдатів зі Станкової, Завадки, Безмігової і т. д. Спитайте нарешті всіх чесних поляків на терені Ліського й Сяніцького повітів, як поводяться з чесними поляками Українські Повстанці?

Тому закликаємо все польське суспільство цього терену на боротьбу з бандитами — агентами Москви, покидьками польського народу, з тими, що, будуючи 17 Совєтську Республіку, дискредитують на міжнародному форумі визвольну боротьбу польського народу і тим самим виключають польський народ з могутнього протибольшевицького фронту і стоять на перешкоді упорядкування українсько-польських добросусідських взаємин.

14 квітня, 1945 р.

Українські Повстанці 

Рекламна агенція HAKER

www.reklama.haker.in.ua


 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article БОЙОВІ ДІЇ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ТА В КАРПАТАХ
БОЙОВІ ДІЇ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ТА В КАРПАТАХ

  2-28-2007    Views: 7993   
article Поляки очима сучасних українців
Наталя Яковенко

  10-23-2006    Views: 1576   
article Українці і поляки
 

  10-23-2006    Views: 1594   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4