ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: БІЙЦІ І КОМАНДИРИ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ!

БІЙЦІ І КОМАНДИРИ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ!

БІЙЦІ І КОМАНДИРИ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ!

Гітлерівська Німеччина остаточно розгромлена і розбита.

Не боятися більш українському народові ні винищування у газових камерах, ні масових розстрілів цілих десятків сіл озвірілими гестапівцями. Не буде вже німець бити по лиці свободолюбного українського селянина, ні відбирати його землі, щоб повернути його в раба німецького пана. Не гнатиме тисяч і десятків тисяч робітників і селян у новітній ясир — в Німеччину. Не ждатиме український інтелігент на свою чергу, коли його фізично знищать, бо він міг би в прийдешному бути постійною загрозою для окупанта. Західній варвар не буде вже панувати на українській землі.

Великий вклад у перемогу над Німеччиною внесли й Ви, Українські Повстанці. Ви не допускали, щоб німець вільно господарив на українській землі й вповні використовував її для своїх загарбницьких цілей. Ви не дозволяли йому грабити українського села, не допускали до вивозу в Німеччину. Ваша караюча рука гідно відплачувала за розстріли й палення сіл... У боротьбі з Німеччиною наша Українська Повстанська Армія зорганізувалася і пройшла першу бойову школу.

Та з розвалом Німеччини вернувся і розгосподарився в Україні ще гірший окупант — Росія. Від віків поневолюючи Україну, вона (Росія) не зрезиґнує з неї ніколи, незалежно, чи в неї царський режим, чи «найдемократичніша в світі республіка». І саме оця «соціялістична республіка» вирішила остаточно покласти край українським самостійницьким змаганням. Скувавши ввесь народ у нову соціяльну систему дер­жавного капіталізму, пануюча кліка створила жахливі економічні умовини, щоб перемінити свободолюбну людину в вічно голодну тварину, що ні про що інше не вміє думати, як про їжу. Увівши культуру «по формі національну, а по змісту соціалістичну», совєтська влада руками українських заляканих рабів тичин, бажанів, вишень і возняків насильно прищіплюе Україні російську культуру. Для більшого обдурення українських мас створює в Україні ще й комісаріати оборони та закордонних справ, які не мають ніяких прав, хіба тільки вихвалювати Сталіна. Невидимий в історії людства терор, провокації мають остаточно перетопити в російськім горнилі український народ, що має назавжди забути, що він був самостійним і, погодитися бути вічним наймитом — «старшого брата» — новітньої великої Росії. Для свободолюбних, має ця «найдемократичніша республіка» сибірську тайґу, Соловецькі острови, масові розстріли, палення сіл, штучні голоди та інші «новітні» і «виховні» засоби.

Та український народ і тепер не капітулював перед наступаючим ворогом. В 1943 р. Вам, Українські Повстанці, передав він зброю в руки з наказом до останнього боронити ідею української самостійності. З неперевершеною стійкістю і героїзмом, з небаченою до цього часу вірою і запалом виконуєте Ви вже більше як два роки цей наказ нації. Ні голод, ні інші недостачі, ні терор відносно Ваших родин не захитали Вашого завзяття, Вашої віри в перемогу. Ще завзятіша, ще успішніша боротьба є Вашою відповіддю на всі підступні «звернення уряду УРСР». Ви добре пам'ятаєте, що так само старалася розкладати Росія воїнів Мазепи, так само «даровувала» українським повстанським загонам у 1920-23 рр. Всіх, що далися обманути, «нагороджено» каторжними роботами чи розстрілами, як тільки вони перестали бути потрібними Росії. Коли Ви раз вступили на шлях боротьби зі сталінським режимом, то не на те, щоб перед ним капітулювати, бо з ворогом, що загрожує існуванню нації, треба боротися на життя і смерть. Я впевнений, що зброї, яку Ви одержали З рук нації, не посоромите і прийдешнім поколінням передасте своє ім'я вкрите безсмертною славою.

Українські Повстанці!

У світі ще не заіснував мир. Революційні рухи поневолених народів та протиріччя між західними державами і СССР зростають. Росте у всьому світі свідомість, що несе з собою ідея «диктатури пролетаріату», проголошена з Кремля. В боротьбі проти нього Ви сьогодні не самі! Завзяті серби і хорвати ведуть бої проти московського ставленика Тіто, болгари також піднімаються проти кривавого терору, принесеного «союзним» СССР. Гори Семигорода залюднилися тими румунами, що не піддалися Росії. Навіть мала Словаччина веде партизанку проти наїзника. Польські патріоти саботажами і збройною боротьбою відповідають на намагання Сталіна їх поневолити. Ряди борців проти східного сатрапа ростуть. Це все створює сприятливі умови для нашої дальшої боротьби і наближає момент розвалу СССР.

Дотримати зброю в руках до тієї хвилини і станути на чолі воюючих проти Сталіна мас — Ваше священне завдання. Вірю, що виконаєте його з честю і фанатизмом, як виконували всі дотеперішні завдання. Новими методами боротьби, пристосованими до нової обстановки, дайте відповідь ворогові на його наступ.

З незламною вірою вперед, до перемоги!

Хай живе Українська Самостійна Соборна Держава!

Вічна хвала тим, що полягли в боротьбі з наїзником!

В травні, 1945 р.

Слава Україні!

Тарас Чупринка

Гол. Командир УПА.

Прикарпатська банерообмінна мережа

www.uabanner.com.ua
 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4