ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: УКРАЇНА ПРОТИ СТАЛІНСЬКИХ ВИБОРІВ

УКРАЇНА ПРОТИ СТАЛІНСЬКИХ ВИБОРІВ

УКРАЇНА ПРОТИ СТАЛІНСЬКИХ ВИБОРІВ

Дня 10 лютого 1946 р. мають відбутися вибори до Верховної Ради СССР і до Ради національностей. Вже у місяці жовтні почалась велика щоденна кампанія у пресі на мітингах про вагу й значіння виборів для совєтьської людини. За переведення виборів є відповідальні голови парторганізацій і орґани безпеки в районах. До мітингової акції в справі виборів притягнули всіх службовців і учителів району, які дістали завдання роз'яснити вагу виборів і повести весь народ до голосування.

В місяці листопаді Провід ОУН виступив офіційно проти участи українського населення у .виборах. Пропагандисти ОУН закликають народ на мітингах, які відбуваються майже в кожному селі, від імені організації бойкотувати вибори.

Коли рішення Проводу ОУН стало відоме більшовикам, вони скликали голів сільрад, учителів і священиків та зробили їх відповідальними за перебіг виборів у селах.

Разом з тим, як вияснюють більшовицькі керманичі районів, останні масові грудневі арешти селян проводять у зв'язку з виборами, щоб на час виборчої акції і виборів відсторонити увесь свідомий елемент села і так стероризоване населення примусити взяти участь у виборах.

Понижче подаємо низку пропаґандивних закликів та відозву ОУН до населення України в справі бойкоту т. зв. виборів до Верховної Ради СССР. Заклики ці по­ширюються в різних формах, як листівки, транспаранти, нариси і т. д.

ЗАКЛИКИ

1. Сталінські вибори — це глум над демократією! Геть такі вибори! Ні один не йдемо до виборів! Хай живе справжня демократія! Хай живуть справжні вільні вибори в Українській Самостійній Соборній Державі!

2. Не дозволимо сталінським окупантам глумитися над нашими правами! Всі як один, бойкотуємо сталінські протинародні вибори!

3. Не будемо голосувати за сталінських поневолювачів і грабіжників! Смерть Сталіну і його кліці!

4. Не віддамо своїх голосів за ставлеників Сталіна і його бандитської зграї! Смерть сталінським імперіалістам! Хай живуть найкращі сини народу, які борються за волю і незалежність України!

5. Українці! Геть Верховну раду — імперіалістичне знаряддя в руках Сталіна! Не голосуймо за неї! Хай живе УГВР! Хай живе вільнообране народне представництво в Українській Самостійній Соборній Державі!

6. Українці! Наша справа вимагає, щоб одностайно заявити перед світом, що ми боремося проти сталінської влади! Докажемо цього, коли всі, як один, не підемо до виборів!

7. Сталін оббріхує закордон, що УССР — це вільна і незалежна держава! Всенародним бойкотом сталінських виборів опрокиньмо цю брехню!

8. Шляхом повного бойкоту перетворім день виборів у всенародний протест проти поневолення України кремлівськими імперіалістами! Смерть сталінським імперіалістам! Хай живе Українська Самостійна Соборна Держава!

9. Українці! Світ дивиться на нас, як ми поставимось до сталінських виборів! Тому ні один не йдемо до виборів! Геть сталінські реакційні вибори! Хай живе воля народів і людини!

10. Бойкот виборів до Верховної Ради — це також протест українського народу проти поневолення сталінським імперіялізмом всіх народів СССР!

11. Бойкотом виборів заманіфестуймо нашу єдність з іншими волелюбними народами позбавленими демократичних правд і свобід! Хай живуть народи Польщі, Чехо-Словаччини, Мадярщини, Румунії, Болгарії, Югославії — наших нових союзників проти сталінського імперіалізму!

12. На виборчий терор НКВД і НКҐБ відповідаємо нашою непохитною єдністю і ще завзятішою боротьбою! Проганяйте і знищуйте сталінських собак, всіми способами бороніться, коли вас примушуватимуть голосувати! Смерть НКВД і НКҐБ — терористичній опорі сталінського імперіалізму! Хай живе воля і демократія!

13. Хто піде до виборів, той заплямить себе як зрадник народу! Він такий же підлий як сексот! Вічна ганьба зрадникам!

14. Хто голосуватиме за сталінських депутатів, той допомагає поневолювати Україну! Зрадникам не буде прощення ніколи!

15. Працюючі СССР! Годі довше терпіти поневолення і визиск! Не будемо, покірно дивитися, як Сталін топче наші права! Ми не маємо змоги обрати своїх представників, то й не будемо голосувати за сталінських вельмож і їх наймитів!

16. Селяни! Сталін ограбив у вас зерно, молоко, худобу! Він приготовляє для нас колгоспне ярмо! Не будемо голосувати за сталінських грабіжників і експлуататорів! Не будемо голосувати за колгоспи! Смерть Сталіну і його кліці!

17. Селяни і селянки! Сталінські окупанти палять наші села, грабують наш дорібок, арештують і вивозять наших рідних в Сибір! Не голосуймо за сталінських опричників і людоловів! Смерть катам з Кремля! Хай живе визвольна боротьба українського народу!

18. Колгоспники й колгоспниці! Правляча сталінська верхівка загнала вас з поміщицького ярма у більшовицьке кріпацтво! Не голосуйте за нових експлуататорів, за нових поміщиків! Хай живе УПА! Хай живе Українська Самостійна Соборна Держава!

19. Колгоспники й колгоспниці! Не голосуйте за сталінських кровопивців, які відбирають від вас увесь хліб, а вас заставляють голосувати! Хліб працюючим! Геть сталінські трудодні! Смерть сталінській колгоспній системі!

20. Робітники! Сталін, який відібрав від вас всі ваші революційні завоювання, хоче щоб ми за нього голосували! Не бути цьому! Солідарно бойкотуймо сталінські вибори!

21. Робітники! Ні один не йдемо до виборів! Бойкотом виборів до Верховної Ради заманіфестуємо перед робітничою клясою всього світу нашу єдність з нею у спільній боротьбі проти експлуатації людини людиною!

22. Робітники! Ні один не йдемо до виборів! Покажім нашим братам — робітникам закордоном, що і ми боремося проти власних експлуататорів — імперіалістів!

23. Робітники! Бойкотуючи вибори до Верховної Ради, ми допомагаємо всій робітничій клясі! Хай живе єдність робітничої кляси в боротьбі за її визволення! Смерть большевицьким вельможам — новій експлуататорській клясі СССР!

24. Робітники й робітниці! Не будемо голосувати за сталінських визискувачів, за стахановщину, за соц-змагання! Смерть сталінській експлуататорській системі! Хай живе безкласове суспільство! Хай живе УПА!

25. Робітники й робітниці! Ніхто з нас не буде голосувати за сталінських ставлеників! Це ті самі агенти, які розсілися в профспілках! Геть Верховну раду! Геть партійних верховодів з профспілок! Слава героїчній боротьбі УПА!

26. Робітники й робітниці! Сталінські вибори до Верховної Ради, як і вибори до верхівництва профспілок, не є демократичні! Тому ніхто з нас не візьме участи у виборах! Хай живуть дійсно вільні вибори! Хай живуть вільні профспілки! Смерть Сталіну!

27. Робітники й робітниці! Ми хочемо гідного, людського життя, а не нужденного животіння! Бойкотуймо сталінські вибори! За правдиву зарплату! За участь робітників у прибутках підприємств! За забезпечення матеріальних і духових потреб сім'ї робітників!

28. Робітники й робітниці! Ми хочемо справедливого миру! Саботуймо нові воєнні приготування сталінських імперіалістів! Геть нові озброєння! Хай живе справедливий мир! Воля народам — Воля людині!

29. Робітники! Єднайтеся з УПА проти сталінських вельмож; за знищення всякого визиску й поневолення! Хай живе УПА! Хай живе воля народів і людини!

30. Українська інтелігенціє! Саботуй вибори і роз'яснюй їх реакційність працюючим масам! Геть сталінське насилля над інтелігенцією! Хай живе вільна інтелігенція в Українській Самостійній Соборній Державі!

31. Працівники з адміністрації! Зривайте сталінські вибори! Саботуйте виборчі зарядження сталінської верхівки! Тим допомагайте визвольній справі!

32. Залізничники! За нечуваний визиск вашої праці відповімо загальним бойкотом виборів до Верховної ради! Ні один із нас не віддасть свого голосу за сталінських держиморд!

33. Українська молоде! Ти ведеш перед у визвольній боротьбі українського народу! Будь передовою в бойкоті сталінських реакційних виборів! Хай живе героїчна українська молодь!

34. Переселені з західніх окраїн України! Сталінські імперіалісти, які вигнали Вас з рідних домів, хочуть Ваших голосів. Не голосуйте за сталінських імперіалістів. Хай живе УПА! Смерть Сталіну!

35. Червоноармійці! Ви билися з фашистськими наїзниками за мир і демократію! Сталінська кліка готує нову війну і топче всі демократичні свободи! Не голосуйте за ката Сталіна і його ставлеників. Геть сталінські реакційні вибори! Смерть сталінським імперіалістам! Хай живе воля народам і людині!

36. Демобілізовані й інваліди ЧА! За ваші рани й кров Сталін платить вам визиском! Не йдіть до виборів, не голосуйте за злочинців, винних у ваших стражданнях! Смерть сталінським імперіалістам!

Рекламна агенція Прикарпатського порталу (РАПП)

www.reklama.iv-fr.net
 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article Бойові дії УПА проти Німецьких та Радянських каральних військ
Бойові дії УПА проти Німецьких та Радянських...

  2-20-2007    Views: 2405   
article Зброя проти «зеленого змія»
Зброя проти «зеленого змія»

  4-2-2007    Views: 1116   
article Кочкін І.Т. Прикарпатський університет ім. В.Стефаника Івано-Франківськ Україна
Кочкін І.Т. Прикарпатський університет ім....

  4-2-2007    Views: 1262   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4