ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: МОЛОДІ ДРУЗІ!

МОЛОДІ ДРУЗІ!

МОЛОДІ ДРУЗІ!

І знов, і знов не скорилася Україна. Стікаюча кров'ю, стоїть Вона прямо і навколішки не падає. І не впаде.

Не випускаємо зброї з рук і ми, бійці Української Повстанської Армії. Не відступають з наміченого шляху революційної боротьби за Самостійну Україну борці-революціонери. З другої зими в умовах большевицької окупації, з другого року найжахливішого енкаведівського, терору, наша УПА, наше революційне підпілля вийшли незламані й перемогами значать свій дальший шлях. Далі дрижить окупант за свою шкуру перед караючою рукою УПА по своїх рай- і облцентрах. Він ще більше сьогодні, як вчора, дрижить за душу свого суспільства, до якого чимраз ширшою рі­кою докочується наша революційна ідея, наша правда.

Весь народ — селянин, робітник і чесний інтелігент, старий і молодий, — кріпить нас у нашій боротьбі, стоїть при нас і бореться разом з нами. Це бачать всі, що живуть в Україні, в країні велетенського бою за своє визволення.

Стоїть твердо при нас і бореться разом з нами українська молодь. Як же часто в наших революційних буднях стрічаємо українського пастушка, який, з нараженням свого дитячого життя, приносить нам, змореним, глечик свіжого молока й шматок хліба. Як часто, попереджені діточою розвідкою, ми оминаємо ворожу засідку. Як часто стріл юнака прикорочує нахабність п'яного евкаведиста. Дяка Вам, молоді друзі, від нас, повстанців, за Вашу нам допомогу! Майбутній історик наших днів відведе належне місце і Вам, молоді герої.

Наша боротьба продовжується. Вже сім років український народ кривавиться в збройній революційній дії. Вже два з половиною років боремося на життя і на смерть з большевицькими окупантами, які знову поневолили Україну, в цей час не з одних долонь висунулася священна повстанська зброя, не одно палке революційне серце затихло на віки. І хоч би хвилина нашого визволення була вже дуже близька, — завтра потребуємо ми, українські повстанці, революціонери, сучасне українське покоління, замінити нас, всеодно, чи на дальшу революційну боротьбу, чи на радісне державне будівництво.

Завтра кликнемо ми по Вас, молоді друзі!

Сьогодні ще Ваші руки заслабі, щоб носити важку партизанську зброю, душі затендітні, щоб Ви могли змагатись в партизанському бою з жорстоко-підлим окупантом, розв'язували складні питання революційної дійсності, намічували шляхи революційної боротьби. І тому Ви пішли в школу, пішли в юну громаду своїх ровесників, щоб дозріли Ваші тілесні і духові сили для майбутнього життя, для майбутніх дій.

Мусите пам'ятати, одначе, молоді друзі, що в большевнцькій школі грозить Вам смертельна небезпека. В большевицькій школі, в большевицьких молодіжних організаціях розставив зрадливо свою сіть большевицький павук.

В той час, коли Вашому батькові останню копійку видирають — Вам брешуть про «заможне» життя; в той час, коли Вашого брата гонять, як дике звіря, по лісових нетрях — Вам обіцяють «щасливу» будучність: в той час, коли Вашу сестру любу, зґвалтовану, лають у в'язниці брудними російськими словами — Вас учать мови «старшого брата», що нібито краща за Вашу рідну, вчать царської і большевицької історії, а не історії свого народу, як би безбатченками Ви були. Вчать російської культури, що нібито «вища» за Вашу власну, українську. Це так, як би мачуха рідніша була за рідну матір.

Енкаведівські партійні опричники вирізують у Вас по шматкові Ваше українське серце, відбирають у Вас гордий самостійницький дух, а хочуть защепити натомість покору сталінського раба, підлоту донощика, зрадника, яничара.

Ваші енкаведівські «вчителі» намагаються викопати прірву між Вами і Вашими близькими, намагаються відірвати Вас від рідного народу. Вони вбивають Ваших старших братів-повстанців, революціонерів, Вас заганяють у свій комсомол, у свій клуб, у свої організації, щоб там отруїти Вас своєю, мовою, піснею, забавою, «культурою», «передовим вченням».

Енкаведисти вкладають у Ваші руки повний стакан! брудної горілки, кличуть на свої розперезані «масові танці», крикливо грають і співають над Вашим вухом, щоб Ви не чули брязкоту кайдан на руках у Вас і Вашого народу, не чули зойку мордованих, не чули поклику до боротьби Вашого брата-повстанця.

Сталінські «педагоги» обіцюють Вам «заможне життя» або хоч спокій і недоторканість, бо й це в совєтській державі вважається щастям. Часом навіть кидають зони Вам кілька юдиних щербатих срібняків. Ціною їм — Ваша душа, Ваше сумління...

Та Ви, молоді друзі, не смієте дати піддурити себе, не смієте підкоритися енкаведистам, не смієте дати вирвати собі Ваше українське серце, Вашу українську душу енкаведівським «вчителям».

Большевицькі окупанти — найлютіші вороги українського народу. Вони брешуть про те, що, нібито, «захищають інтереси українського народу», що побудували навіть радянську українську державу, що тепер вони борються лише проти повстанців, а не проти українського народу. В дійсності ж большевики — вороги всього українського народу, вороги всякої української суверенної держави. Вони заслали, замучили й постріляли тисячі українських комуністів за те тільки, що ці мали відвагу обстоювати права українського народу в нібито українській радянській державі, голодом знищили 8 мільйонів українських колгоспників. Тепер вони намагаються знищити не лише повстанців, але весь український народ. Про це свідчить нелюдський терор супроти мільйонів українських мирних, ні в чому невинних, селян, робітників, інтелігенції. А щоб це знищення було остаточним, щоб український народ уже ніколи не піднявся до нової боротьби за своє право до життя — большевицькі окупанти хочуть знищити Тебе, українська молоде. І до того Ти, молоде, не смієш допустити. Проти такого підлого, варварського намагання окупанта Ти мусиш боротися. Зразком Тобі у Твоїй боротьбі хай будуть Крутянські учні і студенти, які всі 300 полягли в геройському бою проти большевицьких наїзників, а не зрадили України.

Український юначе!

Нині Україна вогка від святої крови повстанців, революціонерів. Вдихуй молодими грудьми пах її і хай він буде Твоїм повітрям.

Не вагайся носити при собі зброю, щоб у пригожу хвилину скерувати її в серце окупанта.

Не бійся п'ястуком повчити большевицького зайду, коли він зневажає ім'я Твого народу. Не бійся плюнути енкаведистові у вічі, коли він підбирається до Твоєї душі.

З гордо піднесеним чолом голоси Твої — наші ідеї: ідею побудови Української Самостійної Соборної Держави, ідею самостійних національних держав усіх поневолених народів, ідею справжньої міжнаціональної дружби і братерства, ідею вільної людини.

Не зрадь Україні, не зрадь нашим революційним ідеям, не зганьби своєї чести ані в свому щоденному житті, ані в боротьбі, ані в найжорстокіших енкаведівських тортурах.

Готуй своє тіло і дух на почесну зміну нинішним борцям за Українську Самостійну Соборну Державу.

Хай живе революційна боротьба всього українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу!

Хай живе патріотична українська молодь — надійна запорука кращого майбутнього українського народу в УССД!

Смерть сталінським окупантам та їх вислужникамі Червень, 1946 р.

Українські Повстанці

Рекламна агенція HAKER

www.reklama.haker.in.ua 

 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4