ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: НАКАЗ В ДЕНЬ СВЯТА ЗБРОЇ І БОРОТЬБИ

НАКАЗ В ДЕНЬ СВЯТА ЗБРОЇ І БОРОТЬБИ

НАКАЗ В ДЕНЬ СВЯТА ЗБРОЇ І БОРОТЬБИ

31 серпня 1919 року з'єднані українські армії, Наддніпрянська і Галицька, прогнавши спільними силами московсько-більшовицьких наїзників, здобули столицю України — Київ.

Пам'ять про розгромлення наїзницьких орд і визволення Києва власними силами українських армій стала для українського народу найдорожчим спомином з незабутніх днів нашої волі й слави, а день здобуття Києва став для нас святом зброї і боротьби.

Цей день нагадує нам про значіння власної збройної сили народу, нагадує про той незабутній час, коли ми були незалежні, коли ми. мали свої армії, боролись і перемагали ворогів. Він нагадує нам і вчить, що в нас є можливість боротися і перемагати, коли тільки належно з'єднаємо і зорганізуємо всі розпорошені сили нашого великого народу. З тієї науки ми пізнали й навчилися цінити понад усе, значення власної збройної сили й пізнали, що для поневоленого народу єдиний шлях до волі — це шлях революційної визвольної боротьби!

Вірні цій науці й цим наказам, які залишив нам заповіт серпневого чину, — ми взялися знову за зброю, як тільки прийшла перша нагода для цього, та створили Українську Повстанську Армію, яка продовжує гідно визвольну боротьбу проти всіх наїзників України.

Сьогодні, в двадцяту річницю чину 31 серпня, по трьох, роках боротьби проти німецько-гітлерівської окупації і в третьому році боротьби проти нової, поворотної більшовицької окупації, — стоїмо в карних лавах Української Повстанської Армії зі зброєю в руках, незламані, нескоримі, вірні й послушні лиш одній нашій великій і святій ідеї — ідеї Вільної Незалежної України.

Для неї наша боротьба! Для Неї наша кров і наше життя!

Для Неї, для України, для її визволення і волі, — є в наших твердих повстанських руках наша зброя, її здобули ми в найважчих умовах, власними руками на ворогах і тепер держимо твердо та не кинемо її, доки не переможемо і, доки не завершимо нашої боротьби новою, але вже повною і тривалою перемогою, доки не відчинимо знову київських Золотих Воріт Свободи!

Друзі Повстанці! Борці-Революціонери!

Ще твердіше держіть свою зброю і здобувайте нову!

Ще більше, ще кріпше бийте нею ворогів-окупантів!

Ще глибше, ще палкіше вірте в неминучу перемогу свободи, у нас в Україні і в цілому світі!

Борітеся поборете!

За наші спалені села; за вигнання і вивезення народу; за наш знищений край, вкритий згарищами і попелищами; за всі переслідування, грабунки, побої, вбивства, нечуваний терор; за всі страждання і кривди нашого народу; за всю неволю і руїну — помста і смерть ворогам!

Хай живе Самостійна Соборна Українська Держава!

Хай живуть вільні самостійні держави всіх народів!

Хай живе спільний визвольний фронт усіх поневолених народів проти московсько-більшовицького імперіалізму!

Серпень, 1946 р.

Слава Україні! КП

Украинская рекламная служба

www.uareklama.biz.ua
 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article НАКАЗ НА ДЕНЬ 22 СІЧНЯ !

  9-26-2007    Views: 1131   
article Корпоративні свята українців
В. Сироткін

  12-21-2006    Views: 1031   
article Зимові свята у Карпатах
Зимові свята у Карпатах

  1-17-2007    Views: 1340   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4