ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: 65 років УПА .: ЯК ЗГИНУВ НАЧАЛЬНИК РОГАТИНСЬКОГО

ЯК ЗГИНУВ НАЧАЛЬНИК РОГАТИНСЬКОГО

ЯК ЗГИНУВ НАЧАЛЬНИК РОГАТИНСЬКОГО

РО МҐБ — КАПІТАН АНОСОВ?

(З архівів СБ в Краю)

Дня 23 березня 1947 р. в м. Рогатин, Станиславівської области, вбито капітана МҐБ Аносова, начальника Рогатинського РО МҐБ.

Хто ж убив капітана Аносова?

Ми відкриємо таємницю цього вбивства!

Капітана Аносова, начальника Рогатинського РО МҐБ убив Довгий Михайло Йосипович, народжений 10. 6. 1926 року в селі Дички, Рогатинського району, аґент внутренних військ МҐБ УССР, кличка «Сорока».

План цього вбивства вийшов від оперативного працівника УССР «Свєрцова» (літ понад 40, біле, повне і кругле лице, сиві очі, широкі чорні брови, довгий, грубий, трохи хвилястий ніс, говорить по-російськи). Цей же «Сверцов» висловився в розмові з Довгим, що для того, щоб здобути довір'я в ОУН і пропхатися в її ряди, Довгий може вбити понад 50 бійців, або 10 офіцерів МҐБ чи МВД. «Свєрцов» підкреслив, що Довгий може вбити кожного зі складу Рогатинського РО МҐБ та райкому партії, за вийнятком майора МҐБ Бугаєва і першого секретаря райкому партії — Козюберди.

Наказ, вбити саме капітана Аносова, дав Довгому начальник МҐБ Станиславівської области за порозумінням з майором МҐБ Бугаєвим, оперативним працівником МҐБ Станиславівської области (відпоручник УМҐБ Станиславівської области по Рогатинському району).

В розмові з аґентом Довгим начальник УМҐБ Станиславівської области зазначив, що коли б Довгий був розкритий Службою Безпеки ОУН, то він у жодному випадку не сміє сказати того, що дозвіл і наказ вбити каштана Аносова дали вищі власті МҐБ.

По вбивстві капітана Аносова Довгому вдалося пропхатися в ряди ОУН, де в короткому часі він був розкритий як агент, органами Служби Безпеки Організації Українських Націоналістів.

За вдалий атентат на капітана Аносова аґент Довгий отримав ще 5 000 карбованців від майора Бугаєва, як нагороду з МҐБ УССР.

Ось як виглядає мерзенна робота МҐБ. Ось яких підлих злочинів допускаються вищі власті МҐБ навіть супроти своїх власних працівників. З яким гидким цинізмом вони розправляються з ними. З яким легким серцем приносять їх в жертву. Ось яку заплату отримують аносови за свою вірну службу. Так виглядає возвеличувана вища сталінська мораль. До таких закам'янілих бандитів і душогубів належить влада в СССР.

Такі професійні вбивці керують МҐБ і МВД, цією опорою сталінського колоніяльно-експлуататорського режиму.

Працівники МҐБ і МВД!

Призадумайтесь над цим обурливим фактом, що ми його навели. Погляньте довкруги себе і подивіться в якому багні Ви застрягли, в якій розбійницькій атмосфері приходиться Вам працювати.

Ви наставляєте густі тенети аґентури й омотуєте ними кожного громадянина СССР, а в той же самий час власті МҐБ і МВД обставляють аґентами Вас самих; за аносовими стежать бугаєви, а за бугаєвими ще інші агенти. Ви за своїх найближчих співпрацівників непевні, чи вони не підіслані, щоб за Вами слідити. Ви тероризуєте мирне населення. Ви з собачою відданністю поборюєте нас, українських повстанців. Ви по-звірськи знущаєтесь навіть над трупами наших друзів, а в той же час Ваші вищі власті так же само по-бандитськи розправляються з Вами. Вам кожної хвилини грозить поділяти долю капітана Аносова. І в ім'я чого?

В ім'я того, щоб всякі свєрцови й їм подібні могли отримати нові серії медалів і нагород, щоб ці обер-бандити могли просунутися ще вище по своїй МҐВ-івській драбині. Багато з поміж Вас працівників МҐБ і МВД оправдує свої злочини і звірства служінням батьківщині, пояснює, що Вашої злочинної роботи вимагають інтереси захисту і безпеки батьківщини. Факт про капітана Аносова ясно вказує, як грубо помиляються ті, що так думають. Не інтересам батьківщини Ви служите, а кліці професійних народніх катів, які загребли всю владу до своїх рук і жорстоко поневолюють всі народи та експлуатують широкі працюючі маси СССР. Ви стоїте на послугах кремлівської зграї бандитів, які в своїх злочинах не знають меж.

Пора Вам зрозуміти вже це! То ж поривайте з роботою в органах МҐБ і МВД, щоб сьогодні не бути співучасниками злочинів сталінської зграї бандитів, а завтра на народньому суді — співвідповідальними за ці злочини. Пам'ятайте, що народ не простить ні одному бандитові, що народ за кожний злочин карає твердо і справедливо. Пам'ятайте, що сталінських злочинців жде та сама доля, що й гітлерівських.

Бійці внутренних військ МВД!

Ваші начальники гонять Вас постійно на облави, засідки, наскоки, під час яких Ви мусите гинути, а в той же час ці начальники готові самі знищити по 50 з Вас, щоб тільки просунути у наші ряди одного аґента. Чи ж можете Ви служити такій банді? Чи ж можете Ви вмирати за таких розбійників?

Ні! Ви повинні боротися проти них.

Саботуйте накази начальників МҐБ і МВД!

Ставтеся по-людяному до населення, не тероризуйте його, не знущайтеся над ним, не грабуйте його!

Не стріляйте до українських повстанців!

Повідомляйте нас про планові облави, наскоки, засідки!

Читайте підпільну літературу українського підпільного руху, а вона допоможе Вам пізнати підлу роботу Вашого начальства!

Смерть катам МҐБ і МВД!

Злочинці проти людяности і справедливости мусять бути покарані!

Смерть Сталіну і його бандитській кліці!

Хай живе революційна боротьба поневолених наро­дів і експлуатованих працюючих мас СССР проти ре­акційного режиму Сталіна і його кліки!

Вересень, 1947 р. Перевидано вдруге 1948 р.

Українські Повстанці

Студия копирайтинга

www.pr.kreativ.in.ua

 

Чи була дана стаття корисна для вас?


.: Powered by Lore 1.5.4