ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Географічна довідка .: Опис клімату, природних умов .: ВЕДМЕДІ У КАРПАТАХ

ВЕДМЕДІ У КАРПАТАХ

ВЕДМЕДІ У КАРПАТАХ

 

ВЕДМІДЬ

URSUS ARCTOS

 

Ставлення людей до ведмедів дуже суперечливе - ведмеді захоплюють і водночас лякають. Хоча ведмедів уникають людей, слід дотримуватися обережності, щоб ведмідь не відчув себе у небезпеці. Оскільки цей крупний ссавець потребує великих не порушених ландшафтів, то на сьогодні в Європі для нього на залишилося місця. Він вижив лише у кількох важкодоступних, переважно гірських регіонах. Життєздатні популяції зустрічаються на Балканах, у Карпатах та в Скандинавії. Менші, й тому особливо вразливі його популяції збереглися в горах Іспанії, Франції та Італії. Колись бурий ведмідь був поширений по всій Україні, а сьогодні він зустричається лише в Карпатах. Наприклад у Карпатському біосферному заповіднику час від часу живе до 15 ведмедів.

 

На відміну від інших хижих тварин, до 70% харчування ведмедя становить рослинна їжа. Влітку ведмідь їсть якомога більше. Якщо він знаходить достатньо корму, то до осені приблизно третину маси його тіла може складати жир. Цей жир дозволяє йому перебути годну зиму в стані зимового сну. Зимує ведмідь у спокійній місцині - у скельній печері, розкопаному мурашнику, під коренем або в дуплистому дереві. З настанням зими барліг заносить снігом. Потім лише маленький отвір для дихання може підказати уважному спостерігачу місце зимівлі. У стані зимового сну ведмідь практично беззахисний. Тоді він може стати здобиччю вовків. Ще не так дивно на ведмедя полювали і взимку. Але сьогодні цей вид полювання заборонений. Хоча ведмеді паруються влітку, та ембріони починають розвиватися лише в час зимового сну. В такому стані самка народжує в грудні-січні двох або трьох крихітних малят. Завдяки поживному материнському молоку вони швидко розвиваються, так що навесні, покидаючи барліг, ведмежата вже важать приблизно п’ять кілограмів.

 

Коли навесні ведмеді вибираються з барлога, вони ще два-три тижня нічого не їдять, бо організм повинен відновитися після довгого посту. Але після цього ведмеді мусять поновити сили. Для цього вони їдять найрізноманітніших личинок і жуків. Нерідко вони полюють на молодих оленів і кабанів. Влітку деякі ведмеді нападають на домашніх тварин, особливо якщо ті перебувають на пасовищах поблизу місць проживання лісових велетнів. Найчастіше так поводяться старі тварини, зуби яких на стільки стерті, що ними майже неможливо споживати рослинну їжу. Незважаючи на таку шкоду, населення Карпат в цілому дуже симпатизує цьому великому, на перший погляд незграбному звіру.

 

http://www.karpaty.lviv.ua/Autogen/Pages/Fauna/savtsi.html#Ведмідь

 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article Зимові свята у Карпатах
Зимові свята у Карпатах

  1-17-2007    Views: 1340   
article Тур в Карпати. Екстремальний туризм. Спелеотуризм в Карпатах
Тур в Карпати. Екстремальний туризм.

  1-31-2007    Views: 1443   
article Рибальський сезон у Карпатах
Рибальський сезон у Карпатах

  1-31-2007    Views: 1180   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4