ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Райони та міста обласного підпорядкування .: Коломийський .: села Коломийського р-ну .: Черемхів .: Історія села Черемхів Коломийського району

Історія села Черемхів Коломийського району

ЧЕРЕМХІВ село, центр сільської Ради. Розташований за 22 км від районного центру. Залізнична станція. Населення — 1378 чоловік.

Господарство місцевого колгоспу ім. Чкалова рільничо-тваринницького напряму. Артіль має близько 1340 га землі.

У Черемхові є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. Тут споруджено пам'ятник В. П. Чкалову.

В писемних джерелах село вперше згадується 1482 року. В 1773 році опришки вчинили напад на місцевого поміщика.

Під час Великої Вітчизняної війни в бою за визволення села від фашистських окупантів червоноармієць В. П. Майборський повторив подвиг Олександра Матросова, за що йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Тепер В. П. Майборський живе в Хмельницькій області.

 Кожне місто, містечко, село нашої області має свою неповторну історію, переважно невідому навіть більшості його жителів. Автори сайту мали на меті популяризацію вивчення історії рідного краю, з якої починається історія всієї держави. Історичним джерелом для опису цього населеного пункту виступила книга: Історія міст і сіл Української РСР в 26 томах. – Івано-Франківська область / Голова редколегії О. О. Чернов. – К.: Інститут Історії Академії Наук УРСР, 1971. С. 344, у зв’язку з повною відсутністю інформації з інших джерел.

Інформація ця безсумнівно застаріла з ідеологічної, моральної точки зору, тому будемо вдячні жителям цього населеного пункту, вихідцям з нього, всім хто цікавиться його історією за цікавий, змістовний матеріал, зрештою будь-які дані, що зможуть відкоригувати цю невелику довідку. Особливо цінною для авторів сайту будуть матеріали про звичаї і традиції, побут краян, боротьбу ОУН – УПА з Радянською владою, про репресованих, історію церкви, громадсько-політичних і культурних організацій на території населеного пункту як зараз так і в історичній ретроспективі.

Адміністрація порталу

 

 


Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4