ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Видатні постаті краю .: Відомі музиканти Прикарпаття

Відомі музиканти Прикарпаття

Равлюк Любомир

(16 лютого 1973 р., с. Устя Снятин. р-ну) - педагог, композитор і виконавець, викладач музики педогогічного коледжу Чернівецького Національного університету імені Ю.Федьковича. Лауреат пісенних фестивалів "Первоцвіт" (Чернівці), "Нові імена" (Київ), "Джерела" (Луцьк), "Буковинський жайвір" (Чернівці), "Коли співають козаки" (Чернівці). Керівник вокального ансамблю "Буковинка" та вокально-естрадної студії в дитячо-юнацькому центрі "Юність Буковини". Автор музичної збірки власних композицій "Перший крок до любові" (1999) та понад 150 пісень.

 Сливоцький Михайло

(1 жовтня 1944 р., м. Калуш) – відомий співак і педагог, заслужений діяч мистецтв України, професор. Декан музичного факультету Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Закінчив Коломийське педагогічне училище та музично-педагогічний факультет Івано-Франківського перагогічного інституту ім.В.Стефаника. Соліст відомих вокальних ансамблів "Легінь", "Усмішка", "Коло". З концертами побував у Німеччині, Франції, Японії, Фінляндії, США, Австралії, Канаді та інших країнах

 

Чуперчук Ярослав

(17 березня 1911 р., с. Криворівня Верховин. р-ну) - хореограф, артист, лауреат Всеукраїнських конкурсів вокалістів. Працював в театрах "Заграва" ім.І.Тобілевича, знявся в двох німих фільмах Варшавської кіностудії: "Гріх батьків" (1934) та "Улани, улани" (1939). Один із засновників Гуцульського ансамблю пісні і танцю в м.Івано-Франківську (1939), з яким до початку війни гастролював багатьма містами СРСР. Працював балетмейстером Львівського державного музично-драматичного театру ім. М.Заньковецької. Був керівником ансамблю пісні і танцю "Чорногора", пізніше перейменованого на "Галичина", який завойовував перші місця на Міжнародних фестивалях. Знімався у фільмах кіностудії ім.О.Довженка.

 
Вахняк Євген

(4 грудня 1912 р., Надвірна – 19 вересня 1998 , м. Львів ) – диригент, композитор, співак, професор Львівського вищого музичного інституту ім.М.Лисенка, народний артист України. Понад 50 років був художнім керівником і диригентом хорової капели "Боян" Львівського будинку культури працівників зв’язку, автор праць "Хорове фразування", "Олександр Сорока", обробка лемківських пісень , спогадів про С.Крушельницьку.

 Гаврилець Ганна Олексіївна

(1948 р., с. Видинів Снятин. р-ну) - композитор, лауреат Національної ім. Т. Шевченка, доцент Національної музичної академії ім.П.Чайковського, член Спілки композиторів України.

 
Барвінський Василь

(20.02.1888, Тернопіль — 9.06. 1963, Львів) — укр. композитор, піаніст, музикознавець і педагог. Почесний доктор Українського вільного унституту у Празі (з 1933). Доктор мистецтвознавства (з 1940). Навчався у Львівській муз. школі К. Микулі (1895-1905), на юридичному факультеті Львівського університету і філосовському факультеті Карлового університетуту у Празі та в Празькій консерваторії. З 1914 у Львові. У 1948-1957 — у сталінських концтаборах. У 20-х pp. разом з О. Лю-бич-Парахоняк (для неї написав декілька творів. — Див.) концертував у містах Західної України, також у Станіславі. У 1933 у зв'язку з 30-річчям станіславського «Бояна» написав хор «Наша пісня, наша туга». Твори на слова Ю.

 

http://www.lib.if.ua/dbase

Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article Відомі діаспоряни вихідці із Прикарпаття
Лепкий Лев

  10-26-2006    Views: 2763   
article Відомі скульптори Прикарпаття
Довбенюк Володимир

  10-26-2006    Views: 4209   
article Відомі народні майстри Прикарпаття
Аронець Василь

  10-26-2006    Views: 6828   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4