ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Райони та міста обласного підпорядкування .: Надвірнянський .: села Надвірнянського р-ну .: Заріччя .: Історія села Заріччя Надвірняньського району

Історія села Заріччя Надвірняньського району

ЗАРІЧЧЯ село, центр сільської Ради. Віддаль від районного центру 14 км, від залізничної станції Ділятин 5 км. Через село проходить автомагістраль Івано-ФранківськЯблунів. Село розкинулось на 4 км вздовж правого берега Пруту. Населення — 3731 чоловік. Заріччя має присілок Ровенька.

Зарічанський колгосп ім. Руднєва 1959 року реорганізовано у відділок радгоспу «Надвірнянський». 1967 року на базі Зарічанського відділку створено радгосп «Ділятинський». Він має 4419 га земельних угідь, млин, пилораму. Виробничий напрям радгоспу м'ясо-молочний. На площі 117 га вирощують льон.

Діти Заріччя навчаються у восьмирічній школі. У селі є поштове відділення, медпункт, 2 магазини, кравецька і шевська майстерні. До послуг трудівників 2 бібліотеки. На околиці села в урочищі Ділок на честь 50-річчя Радянської влади та 20-річчя Карпатського рейду С. А. Ковпака заклали парк партизанської Слави.

За післявоєнні роки жителі села побудували понад 700 житлових будинків. Центральна вулиця ім. Леніна заасфальтована.

Уперше згадується село в історичних джерелах другої половини XVIII століття.

В серпні 1943 року партизанське з'єднання С. А. Ковпака, розгромивши есесівський загін у Дилятині, проходило через Заріччя в напрямі села Білих Ославів. На квартирі жительки села А. М. Ковальчук містився штаб з'єднання. За селом в урочищі Ділок розгорівся запеклий бій, у якому загинув комісар з'єднання генерал-майор С В. Руднєв. Жителі села Д. В. Вацик, М. Й. Костіцький, М. С. Гуменюк, І. Ю. Бойченюк були провідниками у партизанів. Сміливі зарічанці в лютому 1944 року вбили гітлерівського запроданця колишнього куркуля, старосту села Заріччя. За зрадника фашисти розстріляли 27 жителів села.

В будинку сільської школи містився госпіталь, тут після важкого поранення 31 серпня 1944 року помер Герой Радянського Союзу лейтенант В. М. Горшков.

На території Заріччя виявлено поховання доби бронзи.

 Кожне місто, містечко, село нашої області має свою неповторну історію, переважно невідому навіть більшості його жителів. Автори сайту мали на меті популяризацію вивчення історії рідного краю, з якої починається історія всієї держави. Історичним джерелом для опису цього населеного пункту виступила книга: Історія міст і сіл Української РСР в 26 томах. – Івано-Франківська область / Голова редколегії О. О. Чернов. – К.: Інститут Історії Академії Наук УРСР, 1971. С. 436, у зв’язку з повною відсутністю інформації з інших джерел.

Інформація ця безсумнівно застаріла з ідеологічної, моральної точки зору, тому будемо вдячні жителям цього населеного пункту, вихідцям з нього, всім хто цікавиться його історією за цікавий, змістовний матеріал, зрештою будь-які дані, що зможуть відкоригувати цю невелику довідку. Особливо цінною для авторів сайту будуть матеріали про звичаї і традиції, побут краян, боротьбу ОУН – УПА з Радянською владою, про репресованих, історію церкви, громадсько-політичних і культурних організацій на території населеного пункту як зараз так і в історичній ретроспективі.

Адміністрація порталу


Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article Історія селища Битків Надвірняньського району

  10-26-2006    Views: 2303   
article Історія села Заріччя Надвірнянського району
Історія села Заріччя Надвірнянського району

  3-29-2007    Views: 236514   
article Історія села Ланчин Надвірнянського району

  10-26-2006    Views: 2602   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4