ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Райони та міста обласного підпорядкування .: Надвірнянський .: села Надвірнянського р-ну .: Чорні Ослави .: Історія села Чорні Ослави Надвірнянського району

Історія села Чорні Ослави Надвірнянського району

ЧОРНІ ОСЛАВИсело, центр сільської Ради, знаходиться за 24 км від районного центру і за 16 км від залізничної станції Ділятин. Населення — 1515 чоловік.

На території села розташований розсадник Білоославського лісництва. Площа господарства — 14,8 гектара. В Чорних Ославах є клуб, 2 бібліотеки, восьмирічна школа.

1939 року в селі створили комсомольську організацію. Першими комсомольцями були І. Ю. Ванжура, М. А. Крайлюк, А. О. Лесюк.

Під час німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна патріотична антифашистська група, яку очолював голова сільради Н. М. Чуревич.

 Кожне місто, містечко, село нашої області має свою неповторну історію, переважно невідому навіть більшості його жителів. Автори сайту мали на меті популяризацію вивчення історії рідного краю, з якої починається історія всієї держави. Історичним джерелом для опису цього населеного пункту виступила книга: Історія міст і сіл Української РСР в 26 томах. – Івано-Франківська область / Голова редколегії О. О. Чернов. – К.: Інститут Історії Академії Наук УРСР, 1971. С. 440, у зв’язку з повною відсутністю інформації з інших джерел.

Інформація ця безсумнівно застаріла з ідеологічної, моральної точки зору, тому будемо вдячні жителям цього населеного пункту, вихідцям з нього, всім хто цікавиться його історією за цікавий, змістовний матеріал, зрештою будь-які дані, що зможуть відкоригувати цю невелику довідку. Особливо цінною для авторів сайту будуть матеріали про звичаї і традиції, побут краян, боротьбу ОУН – УПА з Радянською владою, про репресованих, історію церкви, громадсько-політичних і культурних організацій на території населеного пункту як зараз так і в історичній ретроспективі.

Адміністрація порталу

 

 

 


Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4