ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Райони та міста обласного підпорядкування .: Надвірнянський .: села Надвірнянського р-ну .: Бистриця .: Історія села Бистриця Надвірнянського району

Історія села Бистриця Надвірнянського району

БИСТРИЦЯ (до 1946 року Рафайлова) село, центр сільської Ради, знаходиться на віддалі 34 км від районного центру, 36 км від залізничної станції Надвірна. Через село протікає річка Бистриця-Надвірнянська. З районним центром воно зв'язане автодорогою Надвірна Бистриця. Населення — 1016 чоловік. До складу сільради входять село Климпуші та селища Згари й Причіл.

У селі розташовано Бистрицький лісопункт Надвірнянського лісоком­бінату, три лісництва: Довжинецьке, Бистрицьке та Річанське. Тракторист лісопункту Р. А. Бариляк нагороджений орденом Леніна.

У Бистриці є восьмирічна школа ім. Г. С Кулагіна, бібліотека, клуб, фельдшерсько - акушерський пункт, їдальня, 3 магазини, філія зв'язку та ощадна каса. В селі побудовано робітничий клуб, є стаціонарна кіноустановка, 8 гуртожитків. За післявоєнний час зведено 142 будинки.

1943 року тут побували ковпаківці. У червні 1944 року в урочищі Солотруці на відпочинок зупинявся загін радянських партизанів «Іскра» під командуванням Г. С Кулагіна. У нерівному бою з оунівцями командир та кілька народних месників загинули. 8 травня 1966 року в Бистриці відкрито пам'ятник партизанам-іскрівцям.

 Кожне місто, містечко, село нашої області має свою неповторну історію, переважно невідому навіть більшості його жителів. Автори сайту мали на меті популяризацію вивчення історії рідного краю, з якої починається історія всієї держави. Історичним джерелом для опису цього населеного пункту виступила книга: Історія міст і сіл Української РСР в 26 томах. – Івано-Франківська область / Голова редколегії О. О. Чернов. – К.: Інститут Історії Академії Наук УРСР, 1971. С. 435, у зв’язку з повною відсутністю інформації з інших джерел.

Інформація ця безсумнівно застаріла з ідеологічної, моральної точки зору, тому будемо вдячні жителям цього населеного пункту, вихідцям з нього, всім хто цікавиться його історією за цікавий, змістовний матеріал, зрештою будь-які дані, що зможуть відкоригувати цю невелику довідку. Особливо цінною для авторів сайту будуть матеріали про звичаї і традиції, побут краян, боротьбу ОУН – УПА з Радянською владою, про репресованих, історію церкви, громадсько-політичних і культурних організацій на території населеного пункту як зараз так і в історичній ретроспективі.

Адміністрація порталу

 


Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4