ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Райони та міста обласного підпорядкування .: Тисменицький .: села Тисменицького р-ну .: Історія села Крихівці Тисменецького району (зараз входить до складу Івано-Франківської міської ради)

Історія села Крихівці Тисменецького району (зараз входить до складу Івано-Франківської міської ради)

КРИХІВЦІ село, центр сільської Ради, розміщене за 2 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Через село проходить автомагістраль Івано-ФранківськНадвірна та Івано-ФранківськСолотвин. Населення — 2231 чоловік. Сільраді підпорядковане село Драгомирчани.

В селі є бригада колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС, має 325 га землі. Спеціалізується на насінництві й виробництві яєць. У бригаді є передовики, яких відзначено урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєна колгоспниця С. Д. Данилюк, орденом Трудового Червоного Прапора нагороджені О. М. Кардаш та С А. Симак.

Понад 1,5 тис. жителів села працюють на підприємствах міста Івано-Франківська.

Село має восьмирічну школу, клуб з стаціонарною кіноустановкою, бібліотеку; медпункт з пологовим відділенням; відділення зв'язку. Споруджено 273 житлові та 5 громадських будинків.

Тут проживає перший депутат Верховної Ради УРСР від області М.О. Дідик.

Заснування села датується 1441 роком. У 30-х роках XX ст. в Крихівцях діяв осередок КПЗУ.

Загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни споруджено пам'ятник-обеліск.

 

Кожне місто, містечко, село нашої області має свою неповторну історію, переважно невідому навіть більшості його жителів. Автори сайту мали на меті популяризацію вивчення історії рідного краю, з якої починається історія всієї держави. Історичним джерелом для опису цього населеного пункту виступила книга: Історія міст і сіл Української РСР в 26 томах. – Івано-Франківська область / Голова редколегії О. О. Чернов. – К.: Інститут Історії Академії Наук УРСР, 1971. С. 239, у зв’язку з повною відсутністю інформації з інших джерел.

Інформація ця безсумнівно застаріла з ідеологічної, моральної точки зору, тому будемо вдячні жителям цього населеного пункту, вихідцям з нього, всім хто цікавиться його історією за цікавий, змістовний матеріал, зрештою будь-які дані, що зможуть відкоригувати цю невелику довідку. Особливо цінною для авторів сайту будуть матеріали про звичаї і традиції, побут краян, боротьбу ОУН – УПА з Радянською владою, про репресованих, історію церкви, громадсько-політичних і культурних організацій на території населеного пункту як зараз так і в історичній ретроспективі.

Адміністрація порталу

 

 


Чи була дана стаття корисна для вас?


.: Powered by Lore 1.5.4