ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Видатні постаті краю .: МИ ЖИВЕМО У СВІТІ РОСЛИН

МИ ЖИВЕМО У СВІТІ РОСЛИН

МИ ЖИВЕМО У СВІТІ РОСЛИН

Богдан Зузук народився 1957 року в с. Сілець Тисменицького району. Сьогодні він кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармації Івано-Франківського державного медичного університету.


Свого часу закінчив Львівський державний медичний інститут за фахом "провізор". Напрямками його наукової діяльності дотепер залишаються фармація та створення фітопрепаратів. Коло професійних зацікавлень — лікарські рослини та фітотерапія.

Богдан Зузук повторює за Конфуцієм: "Ми живемо у світі рослин". А кожна з них — це ліки. Необхідно лише визначити саме ту рослину, яка потрібна, щоб усунути недугу.

Богдан Зузук — автор численних публікацій, зараз чекає друку його об'ємна монографія "Лікарські рослини світової фармації і медицини". Щоправда, змушений їхати незабаром до Києва, оскільки видати книгу, яка містить сотні порад щодо значення цілющих рослин у житті людини, не так уже й просто. Необхідний дозвіл міністерства і ще безліч чиновницьких приписів. Особливо вабить Богдана Зузука житті, як це не дивно, містика, магія Карпат, особливий космос життя людей, де трави пов'язані з людьми і всі вони живуть у цьому світі як єдине ціле.

У Києві, серед іншого, Богдан Зузук збирається відвідати академічну етнографічну бібліотеку. Провізор довідався, що саме там є рукопис гуцульських проклять, записаних у 30-ті роки минулого століття вчителем с. Черник. Про це Богданові Зузуку розповів дід Михайло з того самого Черника і принагідно порадив не пхатися до того химерного світу. Але саме в тому дивному світі цвіте папороть, відкопують золотий корінь — женьшень, збирають червону руту... І все це супроводжують особливі примовляння, адже слово переходить у рослину, а рослина є слово. А з цього, як відомо, все починається, починається саме життя.

Щороку Богдан Зузук збирає лікарські трави. І з цим пов'язано чимало кумедних історій та пригод. З десяток років тому провізор заготовляв трави для районних лікарень у с. Пукасівці Галицького району. У потертих джинсах, з бородою, з полотняною торбою через плече, невідомий чоловік викликав підозру в селян. Саме напередодні ще й мак хтось у селі зрізав. Отож свідомі громадяни відрядили дільничного міліціонера і вчителя, які затримали невідомого, що збирає трави в околицях. Богдана Зузука, як годиться, міліцейським уазиком відвезли в районний відділок, де врешті все з'ясувалося. Ця одна з багатьох історій у його житті має назву "Як я був наркоманом".

Під керівництвом Богдана Зузука студенти захистили чимало дипломних робіт, аспіранти пишуть дисертації. Сам він є постійним автором багатьох поважних медичних видань. Серед них такий авторитетний журнал, як "Провізор".

Богдан Зузук, окрім цього, є ще й китайцем. Було б дивно, якби було інакше: китайці ж блискучі провізори. А якщо серйозно, то він пише поезію під псевдонімом Дан Зуз. Його збірка "Скуйовджене пір'ячко" вже готова до друку.

 

Іван КОСТЮК

http://www.gk-press.info/38/17_1.htm

 

Чи була дана стаття корисна для вас?

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4