ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ Glossary    Contact Us
Search  
   
Browse by Category
ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ .: Видатні постаті краю .: Старт Романа Ткача – нового Губернатора Івано-Франківщини

Старт Романа Ткача – нового Губернатора Івано-Франківщини

Старт Романа Ткача – нового Губернатора Івано-Франківщини

У п'ятницю, 4 січня, після затвердження Верховною Радою  Юлії Тимошенко на посаду Прем'єр-міністра, вона з трибуни Верховної Ради зачитала прізвища нових голів обласних адміністрацій. Івано-Франківщина теж отримала "господаря" — Романа Ткача, нардепа, нашоукраїнця, рухівця. У вівторок, 8 лютого, Секретар Президента Олександр Зінченко представив молодого губернатора "партгоспактиву Івано-Франківщини".

"Стартував" Роман Ткач в атмосфері легкого "бардаку". Про непунктуальність Віктора Ющенка, який може легко і без докорів сумління хвилин так на сорок спізнитися (чи то "затриматися") на важливу зустріч, ходять легенди з часів його прем’єрства. Секретар Президента в стилі свого "шефа" спізнився на процедуру представлення нового голови ОДА на  три години...

Але публічні дискусії, прогнози, торги за портфелі та "підкилимова боротьба" в найгірших традиціях візантійщини нарешті закінчились. Голова облдержадміністрації — Роман Ткач, і це — доконаний факт.

Хто він?

Ткач Роман Володимирович. Народився 22 травня 1962 року в селі Ямниця Тисменицького району Івано-Франківської області; батько Володимир Михайлович (1928-1983); мати Ярослава Василівна (1933) — пенсіонерка; дружина Оксана Миколаївна (1964) — інженер-механік; має двох дітей: сина Володимира (1987) та дочку Ірину (1992). Освіта вища: навчався в Івано-Франківському інституті нафти і газу на механічному факультеті (1980-1985), за спе­ціальністю — інженер-механік. З серпня 1985 по лютий 1986 року —майстер цеху на заводі "Автоливмаш". Протягом лютого 1986 року до травня 1987 року — інженер-технолог цеху, травень 1987-березень 1990 р.р. — начальник технологічного бюро цеху заводу "Карпатпресмаш". Із березня 1990 по травень 1992 року очолював виконком, був народним депутатом Ямницької сільради. З травня 1992 по червень 1994 головував у Тисменицькій районній раді, а з червня 1994 по липень 1995 — голова ради і виконкому. Впродовж липня 1995-квітня 2002 років — голова Тисменицької райдержадміністрації. Депутат Івано-Франківської облради (1998-2002), член Народного Руху України з 1989 року. Народний депутат Верховної Ради України четвертого скликання з квітня 2002 року, був висунутий по мажоритарному виборчому округу №88 виборчим блоком політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" (переміг 15-х суперників — за нього проголосувало 45,85% виборців). Член фракції "Наша Україна", член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин (з червня 2002 року). Голова обласного проводу НРУ. Був активним учасником Помаранчевої революції в області.

Роман Ткач виглядає майже оптимальним вибором Ющенка в порівнянні, наприклад, із Зіновієм Шкутяком, заплямованим постійними конфліктами з опозиційними депутатами Івано-Франківської міськради щодо оборудок з коштами міського бюджету.

Боротьба за посаду

Чи зможе Роман Ткач задовольнити завищені очікування громадськості стосовно нової влади в ситуації, коли нібито дружна колона колишніх "помаранчевих революціонерів" починає давати тріщини. Чого вартий, наприклад, лист обласного Комітету Національного Порятунку та керівників районних штабів Івано-Франківщини від 3 лютого до Президента з єдиною вимогою призначити на посаду губернатора івано-франківського мера та керівника обласного штабу  "Нашої України" Зіновія Шкутяка? В зверненні регіональної "Сили народу" до В.Ющенка, зокрема, говориться: "Події останніх днів збентежили. Виявляється, ніхто навіть не розглядає кандидатуру Зіновія Шкутяка на посаду голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Ця посада то ділиться по квоті, яку чомусь узурпує УНП і віддає голові Рогатинської райдержадміністрації Зінаїді Болюк, то нібито перепадає комусь із народних депутатів. Не применшуючи внеску жодного з народних обранців у Помаранчеву революцію, ми, а з нами стоять усі мешканці краю, все-таки вважаємо, що З. Шкутяк є одноосібним кандидатом на цей пост. Ніхто не ділив квот на посади керівних штабів за партійним принципом, ніхто добровільно не брав на себе такої складної щоденної роботи, як це зробив З. Шкутяк, врешті-решт, ніхто з керівників обласних штабів не забезпечував такого стабільного високого результату і активності громадян краю у найтяжчі години для Президента. Враховуючи вищесказане, шановний Вікторе Андрійовичу, просимо Вас прийняти рішення про призначення головою Івано-Франків­ської обласної державної адміністрації Зіновія Васильовича Шкутяка". Документ, зрозуміло ж, не був підписаний представниками ні НРУ, ні УНП — а саме ці структури є ключовими у коаліції "Сила народу".

А в той час, коли листи-вимоги "йшли на Київ", на Вічевому Майдані дуже "вчасно", саме в переддень призначення губернатора, як на замовлення з’явилися групки підприємців з плакатами "Шкутяка — на місце Галюка!" (Галюк - кодишній керівник комунального ринку, підлеглий Івано-Франківського мера З. Шкутяка, що відбував покарання за корупційні діяння) та "Ганьба міській владі!"...

РУХ опинився в незвичній ролі

Отже, губернатором став лідер крайової організації НРУ Роман Ткач. З його приходом у білий дім Народний Рух України, звичний більше до деструктивних дій, аніж до креативності, отримує в області дивну та незвичну для себе роль — роль "партії влади", партії, що за все "несе відповідальність". Прихід Ткача не дуже подобається деяким чільним посадовцям в обласному центрі. Бо ж Ткач, безперечно, теж "герой Майдану", але на теренах Прикарпаття, як думають деякі "нашоукраїнці", є ще "героїстіші" герої, яким в лотереї державних призначень чомусь випав не губернаторський пост, а білетик із знущальним написом: "Грайте далі! Бажаємо успіхів!". Боротьба за посади заступників губернатора та районних керівників ще попереду, тому когорту "незадаволених" очікує немале поповнення.

Р.Ткач після процедури представлення наказовим тоном "рекомендував" начальникам відділів і управлінь ОДА подати заяви на звільнення "за власним бажанням". Ця сумнівна з точки зору загалу "рекомендація" теж поповнить ряди "незаконно ображених".

Поява  в губернаторському кріслі Романа Ткача відклала на рік ще один посадовий ребус: вибори мера. Зіновій Шкутяк залишається нашим міським головою (якщо не реалізується інший прогноз щодо його призначення в Секретаріат (колишню Адміністрацію) Президента. Наразі в нього тепер є час для роздумів про підступність політики й "невдячність" вождів. Але, знаючи сильну вдачу нашого мера, ми переконані, що він очолить ще не одну політкампанію. Попереду — нові політичні бурі. А молодому губернатору така ситуація передбачає в подальшому війну навіть не на два, а на декілька  фронтів. Спереду — партії колишньої влади, які,  за словами Леоніда Кравчука, "ще не прийшли, але йдуть в опозицію". З тилу — обділені-ображені "герої революції". З боків — надмірно-нереальні очікування "рядових" помаранчевої революції та незаконно "за власним бажанням" звільнених керівників середньої ланки адміністрацій.

Чи можемо ми розраховувати на те, що нові-старі еліти в регіоні вже завтра відповідатимуть новим стандартам мислення, втілюватимуть нову ідеологію, "не крастимуть", "не братимуть хабарів"? Чи зможе нова влада втриматись від спокуси працювати методами вчорашнього дня? Навіть якщо сам Роман Ткач зможе "не красти", то чи знайде він десятки таких самих в Івано-Франківську? А в районах? Люди стрімко перефарбувались і це ще більш ускладнює завдання для нового керівника області.

Дуже хочеться, щоб було саме ТАК.

http://politanaliz.com.ua/?mhnews_id=186&mhnews_newsid=4951&mhnews_page=10

 


Чи була дана стаття корисна для вас?

Повязані статті

article Первісні люди на Прикарпатті
“Первісні люди на території

  11-21-2006    Views: 1910   
article Туризм у Карпатському регіоні Івано-Франківщини.
Туризм у Карпатському регіоні Івано-Франківщини.

  2-22-2007    Views: 6904   
article МОНОГРАФІЯ «ОПІЛЛЯ»: КОРОТКА РЕЦЕНЗІЯ

  5-31-2011    Views: 1296   

Коментарі користувачів

Додати коментар
No comments have been posted.


.: Powered by Lore 1.5.4